Każde szambo lub oczyszczalnia ścieków potrzebuje odpowiednich biopreparatów, aby móc prawidłowo funkcjonować. Jeśli nie będziemy stosować preparatów do szamba wspomagających rozkładanie nieczystości nastąpi szereg konsekwencji – powstanie osad organiczny, który zmniejszy pojemność zbiornika i spowoduje zapchanie instalacji, a także nieprzyjemny zapach, który znacząco uprzykrzy nam funkcjonowanie w domu czy ogrodzie. Należy pamiętać, że jeśli nie używamy odpowiednich preparatów, to rury w których stopniowo powstaje zator, ostatecznie ulegną zapchaniu, a wtedy pomocy należy szukać u specjalistów, zajmujących się oczyszczaniem szamb co wiąże się z dużymi kosztami.

Dlaczego warto stosować preparat do szamba Septifos

Pomocą w rozwiązaniu tego problemu są biopreparaty. W ich skład wchodzą bakterie do szamba, które rozkładają nieczystości i upłynniają je. W ten sposób możemy ułatwić opróżnienie zbiornika oraz zapobiec powstawaniu zatoru w instalacji.

Bardzo ważne jest, aby stosować takie środki regularnie, ponieważ tylko wtedy osiągniemy efekt.

Marka Septifos oferuje aktywator do szamba, który stymuluje naturalną mikroflorę bakteryjną w zbiorniku. Środek ten jest realnym wsparciem w procesie rozkładu nieczystości i niwelowaniu nieprzyjemnych zapachów. Zdecydowanym plusem tego biopreparatu jest fakt, że nie wpływa on negatywnie na środowisko, ponieważ posiada bezpieczny skład bez chemii.

Jak stosować biopreparat Septifos?

W ofercie firmy Septifos znajdziemy preparaty w proszku oraz w formie saszetek. Bardzo wygodna aplikacja pozwala na łatwe zastosowanie – wystarczy raz w tygodniu wsypać do muszli klozetowej odpowiednią ilość produktu (dawka podana na opakowaniu). Saszetki Septifos do szamb dzięki musującej formule mają natychmiastowe działanie, dlatego w rurach nie zalegają złogi tłuszczu powodujące powstawanie zatorów, które narażają użytkownika instalacji na kosztowną i problematyczną wymianę rur.

Gdzie kupić biopreparaty marki Septifos?

Preparaty marki Septifos oraz wielu innych biopreparatów dostępnych w różnych formach – proszek, saszetki, tabletki – znajdziesz się na stronie sklepu aktywatory.pl